Gå til produktoplysninger
1 af 19

KingSong S22 Pro

Butiksinformation
Fremvisning / afhentning personligt er muligt fra mandag til lørdag.
Åbningstider: Man–fre: 9:00–19:00
Lør: 10:00–16:00
Søn. & helligdage: LUKKET
Telefon: +386 30 771 787
Udsolgt
Normalpris 2.999,90 EUR
Udsalgspris 2.999,90 EUR Normalpris
Beregner fragtomkostninger…

Forsendelsespris kan ændre sig alt efter land.




Betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
Lokal lovgivning og regler
Sikkerhedsdatablad
Desværre er dette produkt udsolgt.

Men vi kan give dig besked, så snart det er tilgængeligt igen.

KingSong S22 Pro elektrisk ethjulet cykel

Kraft, rækkevidde og innovation på ét hjul til grænseløse eventyr.


Electric unicycle KingSong S22 Pro – parked on brick patio, side view

Benefits icon Hvem er denne elektriske ethjulet cykel bedst egnet til?

Den elektriske ethjulede cykel KingSong S22 Pro er designet til erfarne kørere og adrenalin-entusiaster, der søger ydeevne i topklasse uden kompromiser. Med sin enestående kraft, massive rækkevidde og avancerede affjedring er den ideel til både lange byture og krævende off-road-eventyr. Hvis du ønsker at skubbe til grænserne for, hvad der er muligt, og kun forventer det bedste, er S22 Pro det rette valg for dig.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – in snow, rear view

Motor icon Brutal kraft og drejningsmoment

Hjertet i KingSong S22 Pro er en ekstremt kraftfuld motor med en nominel effekt på 4000W, som topper på utrolige 8500W. Kombineret med et imponerende drejningsmoment på 160 Nm, overvinder dette hjul ubesværet stigninger på op til 40°. Uanset terrænet giver S22 Pro den øjeblikkelige acceleration og kraft, du har brug for til en dynamisk og spændende køreoplevelse.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – on stand at night, urban setting

Battery icon Et batteri til episke distancer

Glem alt om rækkeviddeangst. Denne ethjulede cykel er udstyret med et massivt 2220Wh batteri, bestående af højkvalitets Samsung 50G 21700 -celler. Dette giver en utrolig rækkevidde på op til 200 km på en enkelt opladning. Med en systemspænding på 111V og den medfølgende 5A hurtigoplader kan du fuldt oplade hjulet på bare 4-5 timer og hurtigt være klar til nye eventyr.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – person riding, rear view

Suspension icon Avanceret og justerbar affjedring

Komfort og kontrol er nøglen til off-road-kørsel. KingSong S22 Pro kan prale af et avanceret DNM RCP 2S -affjedringssystem, der tilbyder en imponerende 130 mm vandring. Affjedringen er fuldt justerbar – du kan indstille dæmpningen &og retur, så du helt kan tilpasse kørslen til din stil og terrænet. Hvert bump bliver en del af køreoplevelsen.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – person riding, side view

Warranty icon Gennemtænkt design for fuld kontrol

Hver detalje på S22 Pro er designet med føreren i tankerne. Fuldt justerbare "Power Pads" gør, at den ethjulede cykel bliver en forlængelse af din krop, hvilket sikrer optimal kontrol under sving og acceleration. De store, justerbare pedaler med pigge giver et enestående greb under alle vejrforhold, mens det ergonomiske aftagelige sæde sikrer komfort på længere ture.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – black image

Lighting icon Synlighed og sikkerhed, dag og nat

Sikkerhed kommer først. S22 Pro er udstyret med et kraftfuldt lyssystem, der inkluderer otte 5W justerbare LED-forlygter. Disse sikrer fremragende synlighed på stien forude, selv i totalt mørke. Et integreret kombinationslys bagpå fungerer som bremselys og blinklys, hvilket øger din synlighed og sikkerhed i trafikken markant.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – kickstand, display screen, and seat cushion details

Display icon Integreret display og smart-forbindelse

Overvåg alle vigtige køreoplysninger via det integrerede dot-matrix-display. Det viser data om hastighed, batteristatus og andre vigtige informationer. For mere avancerede indstillinger og fuld kontrol kan du forbinde den ethjulede cykel til smart-appen på din telefon, hvor du kan tilpasse køretilstande, lysindstillinger og meget mere.

Electric unicycle KingSong S22 Pro – close-up of wheel and side lights

Specifications icon Praktiske løsninger til hverdagsbrug

KingSong S22 Pro er ikke bare kraftfuld, men også praktisk. Den er udstyret med et fuldt integreret støtteben, hvilket gør det nemt at parkere overalt og når som helst. Det robuste design og materialer af høj kvalitet sikrer en lang levetid, mens gennemtænkte løsninger som det aftagelige sæde bidrager til alsidigheden af denne enestående elektriske ethjulede cykel.

Package icon Hvad er der i kassen?

Specifications icon Tekniske specifikationer

Model KingSong S22 Pro (KS-S22 Pro)
Motoreffekt (nominel) 4000W
Motoreffekt (peak) 8500W
Drejningsmoment 160 Nm
Batteri 2220Wh / 111V DC
Battericeller Samsung 50G 21700
Rækkevidde op til 200 km
Hastighed op til 25 km/t (begrænset)
Maks. hastighed (ulåst) 70 km/t
Maks. stigning op til 40°
Opladningstid 4 - 5 timer (med 5A-oplader)
Affjedring DNM RCP 2S (130mm vandring)
Dæk 18 x 3 tommer
Maks. belastning 120 kg
Vægt på ethjulet cykel ~35 kg
Mål (samlet) 582 (L) x 330 (B) x 747 (H) mm
Mål (emballage) 680 (L) x 330 (B) x 970 (H) mm
Pedalhøjde 231 mm (justerbar ±26 mm)
Pedalstørrelse 277 x 130 mm
Lys 8x 5W forreste justerbare LED-lys, bageste bremselys og blinklys
Display Integreret dot-matrix-display
Yderligere funktioner Integreret støtteben, justerbare "Power Pads", aftageligt sæde
Anbefalet førerhøjde 150 - 200 cm
Driftstemperatur -10°C til +45°C
Oplader (output) DC 126V, 5A
Oplader (input) AC 100-240V

Reservedele til KingSong

Lignende produkter

  • Electric unicycle KingSong S19 Pro – front three-quarter view
    Udsolgt

    KingSong S19 Pro

    Normalpris 2.752,90 EUR
    Udsalgspris 2.752,90 EUR Normalpris 2.499,90 EUR
    3.500 W
    36 kg
    150 km
    20 Ah | 88.8 V
  • Electric unicycle KingSong S16 Pro – rear three-quarter view
    Udsolgt

    KingSong S16 Pro

    Normalpris 2.381,90 EUR
    Udsalgspris 2.381,90 EUR Normalpris 2.299,90 EUR
    3.000 W
    31.8 kg
    120 km
    20.6 Ah | 72 V
  • Electric unicycle KingSong S18 Pro+ – front three-quarter view, white background
    Udsolgt

    KingSong S18 Pro+

    Normalpris 2.199,90 EUR
    Udsalgspris 2.199,90 EUR Normalpris
    2.200 W
    25 kg
    100 km
    15.4 Ah | 72 V
  • Tubeless Road Tire for KingSong F18 TNT – electric unicycle with tubeless road tire

    KingSong F18 TNT elektrisk ethjulet cykel med slangeløst vejdæk

    Normalpris 4.001,90 EUR
    Udsalgspris 4.001,90 EUR Normalpris
    5.000 W
    41 kg
    133,2 V
  • Electric unicycle KingSong S19 – front three-quarter view
    Op til 80 EUR rabatUdsolgt

    KingSong S19

    Normalpris 2.319,90 EUR
    Udsalgspris 2.319,90 EUR Normalpris 2.399,90 EUR
    3.500 W
    36 kg
    150 km
    20 Ah | 88.8 V, Max 100.8 V
  • Electric unicycle KingSong S16 – rear three-quarter view, pedals folded
    Udsolgt

    KingSong S16

    Normalpris 2.199,90 EUR
    Udsalgspris 2.199,90 EUR Normalpris
    2.800 W
    31.8 kg
    130 km
    20.6 Ah | 72 V
  • Electric unicycle KingSong F22 Pro – front three-quarter view
    Udsolgt

    KingSong F22 Pro

    Normalpris 4.294,90 EUR
    Udsalgspris 4.294,90 EUR Normalpris
    5.500 W
    48 kg
    180 km
    20 Ah | 155.4 V
  • Electric unicycle KingSong 18XL – white colour variant, front three-quarter view
    Op til 560 EUR rabatUdsolgt

    KingSong 18XL

    Normalpris Fra 1.539,90 EUR
    Udsalgspris Fra 1.539,90 EUR Normalpris 2.099,90 EUR
    2.200 W
    25.4 kg
    140 km
    21.6 Ah | 72 V
  • Electric unicycle KingSong 16X – front view with pedals folded
    Op til 280 EUR rabatUdsolgt

    KingSong 16X

    Normalpris 1.619,90 EUR
    Udsalgspris 1.619,90 EUR Normalpris 1.899,90 EUR
    2.200 W
    24.3 kg
    140 km
    21.58 Ah | 72 V
  • Off-Road Outer Tire for KingSong F18 TNT – electric unicycle with off-road tire
    Udsolgt

    KingSong F18 TNT elektrisk ethjulet cykel med off-road dæk

    Normalpris 4.001,90 EUR
    Udsalgspris 4.001,90 EUR Normalpris
    5.000 W
    41 kg
    133,2 V
1 af 10
EVOLT showroom and service entrances

Hvorfor vælge EVOLT?

Tržaška cesta 222, 1000 Ljubljana, Slovenien

Besøg vores 200 m² showroom i Vič, Ljubljana, hvor salg, service og reservedele er samlet under ét tag.

Se og afprøv produkter personligt med ekspertrådgivning, service i Slovenien og reservedelssupport efter dit køb.

MAN–FRE: 9:00–19:00
LØR: 10:00–16:00

Inside the EVOLT showroom

Udforsk vores showroom-modeller

På lager i Ljubljana

Se de elektriske køretøjer, der er tilgængelige til en prøvetur i vores Ljubljana-showroom.

Prøv udvalgte modeller personligt, sammenlign deres funktioner og find det rigtige køretøj med rådgivning fra vores team.

Få €50 i rabat ved køb over €500

Vælg med tillid

Produktsammenligning

Hvad tilbyder hver model? Sammenlign funktioner, se forskellene og find det, der passer til dig.

Forbereder din sammenligning...

Har du yderligere spørgsmål om KingSong S22 Pro?