Gå til produktoplysninger
1 af 23

Dualtron Spider 2

Butiksinformation
Fremvisning / afhentning personligt er muligt fra mandag til lørdag.
Åbningstider: Man–fre: 9:00–19:00
Lør: 10:00–16:00
Søn. & helligdage: LUKKET
Telefon: +386 30 771 787
UdsolgtNy
Normalpris 2.019,90 EUR
Udsalgspris 2.019,90 EUR Normalpris
Beregner fragtomkostninger…

Forsendelsespris kan ændre sig alt efter land.




Betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
Lokal lovgivning og regler
Sikkerhedsdatablad
Desværre er dette produkt udsolgt.

Men vi kan give dig besked, så snart det er tilgængeligt igen.

Dualtron Spider 2 el-løbehjul

Utrolig kraft i en ultralet pakke for ultimativ urban adræthed.


Electric scooter Dualtron Spider 2 – person standing with scooter on hill at sunrise

Benefits icon Hvem er dette el-løbehjul bedst egnet til?

El-løbehjulet Dualtron Spider 2 er designet til krævende brugere, der søger den perfekte balance mellem rå kraft og ekstremt lav vægt. Med en vægt på kun omkring 26 kg er det et af de letteste løbehjul i sin ydelsesklasse. Det er ideelt til dynamiske bykørere, der har brug for et adræt og hurtigt løbehjul til daglige ærinder, men som ikke ønsker at gå på kompromis med acceleration og rækkevidde. Det er også velegnet til dem, der ofte har brug for at bære det eller opbevare det på mindre pladser.

Electric scooter Dualtron Spider 2 – rear wheel and suspension close-up

Motor icon Dobbelte motorer for eksplosiv kraft

På trods af sit letvægtsdesign gemmer Spider 2 på utrolig kraft. Det drives af to motorer, der når en samlet spidseffekt på op til 4.000W. Dette giver enestående acceleration og evnen til at forcere bakker med en stigning på op til 43%. Denne kraft giver mulighed for selvsikker og dynamisk kørsel i alle bymiljøer.

Electric scooter Dualtron Spider 2 – person riding through forest, kicking up dust

Battery icon 1.440 Wh batteri til alle dine behov

Dualtron Spider 2 fås i en 60V 24Ah-version. Det er udstyret med et pålideligt CN-batteri, der giver en rækkevidde på op til 75 km. Det perfekte valg til de fleste urbane behov. Denne version understøtter hurtigopladning, hvilket kan reducere opladningstiden til kun 5-6 timer.

Electric scooter Dualtron Spider 2 – person standing with scooter at sunset

Suspension icon Komfort og stabilitet under kørsel

En behagelig kørsel på byens gader sikres af den gennemprøvede for- og bag gummiaffjedring, som effektivt dæmper vibrationer og ujævnheder. Kombineret med 10-tommer dæk med dækslange (10x2.25), der tilbyder fremragende vejgreb, er kørslen altid jævn og stabil, uanset underlaget.

Electric scooter Dualtron Spider 2 – person riding through field at sunset

Brakes icon Pålideligt bremsesystem

Din sikkerhed er vores højeste prioritet. Spider 2 er udstyret med et dobbelt bremsesystem. Skivebremser på for- og baghjulene giver stærk og pålidelig bremsekraft. De suppleres af en elektronisk motorbremse, som bidrager til en kortere bremselængde og større kontrol under opbremsning.

Electric scooter Dualtron Spider 2 – front wheel splashing water

Warranty icon Ultralet og kompakt design

En af de største fordele ved Spider 2 er dens enestående bærbarhed. Med en vægt på kun omkring 26 kg og et fuldt sammenklappeligt design kan den nemt opbevares i et bagagerum, tages med ind på kontoret eller stilles væk derhjemme. På trods af den lave vægt er stellet robust og kan modstå belastninger på op til 120 kg.

Electric scooter Dualtron Spider 2 – rear wheel and disc brake outdoors

Lighting icon Omfattende belysning for sikkerhed

Vær synlig under alle forhold. Dualtron Spider 2 er udstyret med et omfattende belysningssystem, der inkluderer forreste LED-lys, et baglys, bremselys og blinklys (advarselslys). Alle vigtige kørselsoplysninger vises tydeligt på den centrale LCD-skærm på styret.

Package icon Hvad får du med i købet?

Specifications icon Tekniske specifikationer

Model Dualtron Spider 2
Motorkraft 2x 1100W (nominel effekt) | 4000W (spidseffekt)
Batteri (Klassisk) 60V 24Ah
Rækkevidde (Klassisk) op til 75 km
Hastighed op til 25 km/h (begrænset)
Maks. stigning ~43%
Bremsesystem For- og bagskivebremser + elektronisk bremse
Affjedring For- og bag-gummiaffjedring
Dæk 10″ x 2.25 (med dækslange)
Maks. belastning 120 kg
Opladningstid (24Ah) ~12-13 timer (standard) / ~5 timer (5A hurtigopladning)
Display LCD-display
Lys Forreste LED-lys, bremselys, blinklys
Løbehjulets vægt ~26 kg
Dimensioner (udfoldet) 1140 x 605 x 1240 mm
Dimensioner (foldet) 1140 x 605 x 500 mm
Udstyr Fodstøtte

Reservedele til Dualtron

Lignende produkter

  • Electric scooter Dualtron Spider MAX – front three-quarter view
    Op til 200 EUR rabatUdsolgt

    Dualtron Spider MAX

    Normalpris Fra 1.599,90 EUR
    Udsalgspris Fra 1.599,90 EUR Normalpris 2.099,90 EUR
    2 x 1.000 W
    31.5 kg
    Op til 80 km (24 Ah) / op til 100 km (30 Ah)
    24 Ah / 30 Ah | 60 V
  • Electric scooter Dualtron Forever – front three-quarter view
    UdsolgtNy

    Dualtron Forever

    Normalpris Fra 1.169,90 EUR
    Udsalgspris Fra 1.169,90 EUR Normalpris
    2 x 900 W
    24.5 kg
    60 km
    18.2 Ah | 60 V
  • Electric scooter Dualtron Victor Limited – front three-quarter view
    UdsolgtNy

    Dualtron Victor Limited

    Normalpris Fra 1.999,90 EUR
    Udsalgspris Fra 1.999,90 EUR Normalpris
    2 x 1.300 W
    39.1 kg
    Op til 90 km (Lite) / Op til 110 km (Pro)
    28 Ah CN (Lite) / 35 Ah Samsung (Pro) | 60 V
  • Electric scooter Dualtron NEW ACHILLEUS – front three-quarter view
    UdsolgtNy

    Dualtron NEW ACHILLEUS

    Normalpris Fra 1.999,90 EUR
    Udsalgspris Fra 1.999,90 EUR Normalpris
    2 x 1.400 W
    41.7 kg
    100 km (28 Ah) / 120 km (35 Ah)
    28 Ah / 35 Ah | 60 V
  • Electric scooter Dualtron Victor Luxury Plus NEW – front view, black colour variant
    UdsolgtNy

    Dualtron Victor Luxury Plus NY

    Normalpris Fra 1.859,90 EUR
    Udsalgspris Fra 1.859,90 EUR Normalpris
    2 x 1.300 W
    37.4 kg
    Op til 90 km (28 Ah) / op til 110 km (35 Ah)
    28 Ah CN / 35 Ah Samsung/LG | 60 V
  • Electric scooter Dualtron Ultra 2 Upgrade – front three-quarter view
    UdsolgtNy

    Dualtron Ultra 2 Upgrade

    Normalpris Fra 2.459,90 EUR
    Udsalgspris Fra 2.459,90 EUR Normalpris
    2 x 2.000 W
    45.8 kg
    Op til 100 km (32 Ah) / op til 130 km (40 Ah)
    32 Ah CN / 40 Ah Samsung/LG | 72 V
  • Electric scooter Dualtron Storm NEW – front three-quarter view
    UdsolgtNy

    Dualtron Storm NEW

    Normalpris 2.899,90 EUR
    Udsalgspris 2.899,90 EUR Normalpris
    2 x 2.200 W
    49.7 kg
    110 km
    35 Ah | 72 V
  • Electric scooter Dualtron City – front three-quarter view
    Op til 710,09 EUR rabatUdsolgt

    Dualtron City

    Normalpris 1.789,90 EUR
    Udsalgspris 1.789,90 EUR Normalpris 2.499,99 EUR
    2 x 1.200 W
    41 kg
    80 - 90 km
    25 Ah | 60 V, Maks 67.2 V
  • Electric scooter Kaabo Mantis King GT – front three-quarter view
    Op til 200,09 EUR rabat

    Kaabo Mantis King GT

    anmeldelser i alt

    Normalpris 2.099,90 EUR
    Udsalgspris 2.099,90 EUR Normalpris 2.299,99 EUR
    2 x 1.100 W
    33 kg
    90 km
    24 Ah | 60 V
  • Electric scooter Dualtron Achilleus – front three-quarter view
    UdsolgtNy

    Dualtron Achilleus

    Normalpris Fra 2.699,90 EUR
    Udsalgspris Fra 2.699,90 EUR Normalpris
    2 x 1.400 W
    40.2 kg (28 Ah) / 41.7 kg (35 Ah)
    80 km (28 Ah batteri) / 120 km (35 Ah LG batteri)
    28 Ah / 35 Ah LG | 60 V
1 af 10
EVOLT showroom and service entrances

Hvorfor vælge EVOLT?

Tržaška cesta 222, 1000 Ljubljana, Slovenien

Besøg vores 200 m² showroom i Vič, Ljubljana, hvor salg, service og reservedele er samlet under ét tag.

Se og afprøv produkter personligt med ekspertrådgivning, service i Slovenien og reservedelssupport efter dit køb.

MAN–FRE: 9:00–19:00
LØR: 10:00–16:00

Inside the EVOLT showroom

Udforsk vores showroom-modeller

På lager i Ljubljana

Se de elektriske køretøjer, der er tilgængelige til en prøvetur i vores Ljubljana-showroom.

Prøv udvalgte modeller personligt, sammenlign deres funktioner og find det rigtige køretøj med rådgivning fra vores team.

Få €50 i rabat ved køb over €500

Vælg med tillid

Produktsammenligning

Hvad tilbyder hver model? Sammenlign funktioner, se forskellene og find det, der passer til dig.

Forbereder din sammenligning...

Har du yderligere spørgsmål om Dualtron Spider 2?